Mapa nemonogamie

Zobrazení: 328

Pokud jste se někdy cítili zmateni v oblasti (etické) nemonogamie, nejste sami. Naštěstí existuje „jednoduchý“ Vennův diagram nemonogamie. Autorem mapy je Franklin Veaux, autor knihy Více než dva. Mapu v anglickém jazyce, včetně oznámení o revidované verzi, si můžete přečíst zde. Oficiální název je „Typy nemonogamie“.

Pokud nic jiného, tato mapa vám poskytne možnost k zorientování a pochopení vašich vlastních vztahů a preferencí. Je také skvělým začátkem pro konverzaci s dalšími nemonogamními lidmi.

Pokud uvažujete o otevření svého stávajícího vztahu, může vám mapa také pomoci. Při pohledu na mapu si uvědomíte, že existuje mnoho různých způsobů, jak se zapojit do etické nemonogamie. Nejedná se o univerzální řešení. Místo toho se ujistěte, že se na mapu podíváte společně s partnerem a budete diskutovat o tom, co si o těchto různých možnostech myslíte. Znáte někoho, kdo některou z nich praktikuje? Vypadají některé z možností více nebo méně děsivě, než jiné? Dokážete si sami sebe představit v některém z těchto scénářů? Orientace v diagramu není o tom, že dnes najdete jediné řešení. Jde o to poznat své možnosti a objevit svou vlastní pravdu.

I díky velké vstřícnosti Franklina, mohla vzniknout česká verze této mapy. Franklin nadšeně poskytnul zdrojový soubor mapy a za to mu vděčí velké díky.

Mapa nemonogmaie
Mapa nemongamie.
Zobrazení: 328
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kalač

Díky.